0 Items - 0.00
0
  • No products in the cart.

Hikayemiz

Tarihi, geçmişten günümüze bir sanatla taşımanın keyfi, bu sanata duyulan sevgi ile birleşti. El sanatlarının yüz yıllardan beri gelişen ve bu günlere özenle taşıdığımız hikayesini sizlere sunduğumuz ürünler ile anlatıyoruz.

Anadolu’nun binlerce yıllık tarihinden gelen geleneksel el sanatları eşsiz bir kültürel mirasımızdır. Zanaat ve zanaatkar kavramlarını da beraberinde getiren geleneksel el sanatlarını tarihten günümüze taşımak, anlatmak ve geliştirmek biz eğitimcilerin görevidir.

Her çalışmada biraz daha tarih ile bugünü birleştirdiğimiz eserlerimiz, bu birleşme sayesinde günümüze uyarlanarak daha da gelişiyor ve bizlere tarihi; bugüne taşıma fırsatı sunuyor.

Gelişmenin, değişmenin ve çağdaşlaşmanın en önemli öğesi kadının yarattığı ışıltı, el sanatlarında; üretkenlik ve estetik, doğa ile birleşiyor.

Eski zamanlarda kadınlar, duygu ve düşüncelerini nakşederek dile getiriyorlardı. Duygularını aktarış biçimlerine sahip çıkmak; bize geçmişi geleceğe taşıma fırsatı sunuyor.

El sanatlarına olan sevgimiz, bu çalışmaları daha da geliştirme arzumuzla birleşti. Her bir ürün, içinde kadını, sanatı, yerel kalkınmayı, şehrin sosyal ve kültürel dokusunu, geçmişin izlerini, geleceğin heyecanını taşıyor. Geleneksel değerlerimizden, kültürel hafızamızdan ve yaşadığımız topraklardan aldığımız ilham ile üreterek, tüm bunları gelecek kuşaklarla buluşturmayı arzuluyoruz. Ürünleri sadece çeyiz olmaktan çıkarıp aileye ve ülke ekonomisine katkıya dönüştürmek, geleneksel el işlemelerimizin yurt dışında da değer görmesini sağlamak hedefi ile doğal üretim yapmaktan keyif alarak 8-9 kadın çıktığımız bu yola yaklaşık 20 kadın olarak devam ediyoruz.

Yaptığımız atölye çalışmalarında hazırladığımız eserleri sizlerle Seferinar adı altında buluşturuyoruz.

Bu marka geleneksel el sanatlarını günümüze taşıyarak bu eserleri sizlerle tanıştırma hayalimize ortak oldu.

Dilek Elmalı

1989 G.Ü.M.E.F El sanatları Öğretmenliği mezunuyum. Çeşitli şehirlerdeki görevim sonrası 27 yıl sonra 2017 yılında İzmir Seferihisar Halk Eğitim Merkezinden emekli oldum. Bu tarih itibariyle de yerel bir atölyede eğitmenlik yapmaya devam ediyorum.

Enter your keyword